Jak hledat práci

Rady pro uchazeče o práci

Jelikož každý den čteme několik životopisů od uživatelů, rozhodli jsme se na základě těchto zkušeností sepsat pár rad a nejčastějších chyb při ucházení se o práci. Tyto rady jsou klíčové pro zaměstnavatele a výběr kandidátů.
Životopis

Strukturovaný životopis by měl být výstižný a neměl by obsahovat přebytečné informace. Proto byste prakticky pro každou práci měli upravit životopis na aktuální informace v něm.
Názorný příklad je, že při ucházení se o práci programátora, zaměstnavatele nebude zajímat praxe kuchaře a naopak.

Fotografie

Samozřejmě záleží na druhu práce o který se ucházíte, ale když fotografii zasíláte, měla by být vždy aktuální. Další kritéria pro fotografii jsou, že byste na ní měli být sami ( nejlépe průkazové foto ).

Motivační dopis

Motivační dopis k životopisu by měl být stručný. Měli byste v něm zahrnout základní informace o Vás a důvodech, proč se ucházíte zrovna o danou práci. Prakticky by měl obsahovat důvody, proč jste zrovna vy vhodný kandidát na dané místo.

Papírové přílohy v dopisech

Zasíláte-li dopis / životopis poštou a rozhodli jste se do něj přiložit i další informace, měli by jste dbát na úhlednost a pravopis. Doplňující informace by měly být vytištěné nejlépe na 1 papíru A4. V žádném případě nezasílejte žádné "kusy" papíru s ručně psanými informacemi.

Tyto informace se mohou zdát zbytečné, ale přesto jsou klíčové pro volbu zaměstnavatele.

Copyright © 2009 projekt Portal Lore
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one