Jak napsat životopis

Životopis je Vaší vizitkou a první informací, kterou o sobě poskytujete potencionálnímu zaměstnavateli.
Napsal dne: 27.07.2010 | Autor: eXtra-Práce.cz
Prvním krokem k získání práce je zaslání životopisu, který by měl být v prvé řadě přehledný a samozřejmě také obsahovat pravdivé údaje. Průzkumy ukazují, že velká většina uchazečů o zaměstnání má tendenci si některé informace v životopise přikrášlovat.
Je logické, že chcete před svým potencionálním zaměstnavatelem vypadat v co nejlepším světle. Nikdy by však tato snaha neměla vést k fabulacím a k uvádění nepravdivých skutečností.

Životopis je Vaše vizitka, podle které jste při výběru HR oddělení posuzování. Personalisté obvykle nemají před osobním setkáním jinou šanci, jak Vás posuzovat. Postupují tedy podle toho, co o sobě napíšete v zaslaném životopise. Úvodní fáze výběru vhodného kandidáta bývá obvykle nejsložitější. Stává se, že přijde pro jednu nabízenou pozici hned několik stovek životopisů.

Hranice mezi úspěchem a neúspěchem, tedy přizvání k osobnímu pohovoru, bývá v této chvíli velmi úzká. V podstatě rozhodují zdánlivé detaily, které možná sami nepovažujete vzhledem ke svému vzdělání či bohatým pracovním zkušenostem za důležité. To však často nestačí, protože podobně na tom může být dalších 50 uchazečů. I jedna drobná gramatická chyba se tedy může pověstným jazýčkem na váhách.

Po obsahové stránce životopisu se v posledních letech nejvíce uplatňuje tzv. strukturovaná forma. V heslech a velmi stručně sdělíte Vaše základní osobní údaje, dosažené vzdělání, dosavadní zaměstnavatele a své zájmy.

Copyright © 2009 projekt Portal Lore
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one